Consus

Producent farb proszkowych

baner firmowy

Oferta

Oferta

Farby proszkowe pozwalają na dekoracyjne zabezpieczenie powłok metalowych w wielu rodzajach zastosowań. Odpowiednio dobrany typ farby w połączeniu z prawidłowym przygotowaniem powierzchni, aplikacją farby oraz procesem utwardzania pozwalają osiągnąć bardzo wysokie właściwości powłok. Farby proszkowe znajdują zastosowanie między innymi na urządzeniach gospodarstwa domowego, grzejnikach, maszynach i narzędziach, meblach biurowych, szkolnych i ogrodowych, częściach samochodowych, stolarce drzwiowej i okiennej i w wielu innych zastosowanych.
Farby proszkowe są ekologiczną i ekonomiczną alternatywą dla standardowych farb ciekłych stosowanych w przemyśle. Ze względu na swoją postać, nie zawierają rozpuszczalników, co pozwala uniknąć emisji wolnych substancji lotnych (VOC) i chronić środowisko przed złym wpływem chemikaliów. Uzyskiwanie gotowej powłoki już w jednokrotnym malowaniu, usprawnia proces i pozwala osiągnąć dobre wyniki ekonomiczne.
Zaaplikowanie proszku na uziemione elementy w sposób zgodny z technologią poprzez pistolety aplikacyjne, a następnie przeprowadzenie pełnego procesu formowania powłoki w piecu pozwala uzyskać prawidłową gotową powłokę. W większości nasze farby są przystosowane aplikacji w pistoletach elektrostatycznych (Corona) jak i TRIBO (ładowanie poprzez tarcie). Standardowo proces utwardzania przebiega w 180˚C ale możliwe jest przeprowadzanie procesu w wyższej jak i w niższej temperaturze o ile pozwala na to technologia dla danego typu farb.
Podstawowe typy farb produkowanych przez Consus Sp. z o.o. to farby:
• Poliestrowe bez TGIC
• Poliestrowo-epoksydowe
• Epoksydowe

W naszej ofercie znajdują się również farby o:
• Specjalnych efektach dekoracyjnych
• Specjalnych właściwościach powłoki